menusearch
petrosazpars.com
۱۳۹۴/۹/۲۶ پنج شنبه
(0)
(0)
مهندسی معکوس
مهندسی معکوس
این شرکت سوابق بسیار درخشانی در زمینه طراحی، مشاوره و مهندسی معکوس ساخت انواع فیلترهای کارتریج دارد.
فیلترها ابزاری عمدتاً متخلخل هستند که در فرآیند جداسازی با تغلیظ مواد مورد استفاده قرار می گیرند، مهمترین ویژگی فیلترها، داشتن خلل و فرج هایی با اندازه و ابعاد مشخص بوده که بصورت یکنواخت در سرتاسر سطح آن توزیع یافته است،.
بطور کلی عملیات فیلتراسیون، به عملیات جداسازی مکانیکی یا فیزیکی ذرات و آلودگی از سیالات ( مایعات یا گازها) طی یک یا چند مرحله گفته می شود که در آن یک سیال ( مایع و یا گاز ) به دلیل اختلاف غلظت از فیلتر یا غشاء عبور می نماید. با انجام عمل فیلتراسیون ذراتی که از اندازه حفره های فیلتر کوچکتر هستند از آن عبور می کنند و ذرات با اندازه بزرگتر ، از سیال جدا و در پشت فیلتر نگه داشته می شوند. در ساده ترین تعاریف، فیلتراسیون فرآیندی است که طی آن ماده یا موادی دیگر جدا می شوند، محصول اصلی فیلتراسیون جامد پر ارزش یا سیالی تمیز و یا هر دو مورد خواهد بود. گاهی نیز هیچ یک از این دو با ارزش نمی باشند.
سالانه ضررهای هنگفتی بر اثر عدم آشنایی مصرف کننده گان فیلترهای صنعتی در کشور به کلیه صنایع از جمله صنعت نفت، گاز و پتروشیمی وارد می شود. که با آموزش و استفاده از فیلترهای فیلترهای مناسب می توان از این خسارات پیشگیری نمود ، سازندگان فیلتر نیز می بایست توجه کافی به توزیع سایر ذرات ورودی به فیلتر و میزان جداسازی مطلوب داشته باشند.
عواملی که در انتخاب نوع فیلتر و کارکرد آن موثر می باشند، عبارتند از :
1- نوع سیال
2- شدت جریان سیال و حجم ذراتی که در پشت فیلتر باقی می مانند
3- قطر موثر ذرات و توزیع ابعاد آن
4- عمر مفید فیلتر
5- بازدهی فیلتر
مرتبط با این بخش
کاربرد ها و خصوصیات
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر